25. leden

Ahoj všichni !

Tak jsem to konečně rozjela a co vlastně? Přeci můj blog. Vždycky jsem psala už jako malé škvrně pohádky o Cibulovém králi a královně. Tenhle blog však bude o koních. O tom co se do videa nevejde nebo o tom co vlastně ani natočit nejde a dneska začneme o tom o čem mě bolí mluvit před kamerou a to o Varénkovy. Hodně z vás se ptalo na to jak zemřel tak vám to sem napíšu. Varenek umřel na SELHÁNÍ SRDCE a to 25 ledna 2016. Čas si nepamatuji ani nechci. Nebyla jsem u toho. On totiž byl na Vysočině u přítele a kde tedy i zemřel. Vím jen to že lehl jako každé odpoledne a už nevstal. Je to hrozný osud pro takového koně. Ani nevíte kolik úsměvných příhod sním mám. Například jak se potopil pod vodu a nebo  jak kontroloval Lilinku v bříšku jestli je v pohodě. Ale teď jak sem se k němu dostala.

Byl leden 2015 a já už od září neměla Feryna (poníka), takže byl Zeus sám.Tedy sám ne měl kozu ale tu jsme chtěly na kůzlátka a tak sní pak moc ven nechodil a já si jen tak dala inzerát že odkoupím  levně koně jako společníka nebo na lehkou práci. Trvalo to docela dlouho než se mi ozvala paní že má A1/1  ve věku 17 let a že už nemá na něj čas a že ho chce dát do bezplatného pronajmu z odvozem do své stáje. Domluvily jsme se že si pro něj dojedeme 31 ledna což mam i svátek takže takový dárek ke svátku. Varenka jsme bez problému naložili a odvezli té paní ještě i poníka do jiné stáje tam tedy Varén vycouval, ale nějak jsme jej dostaly zpět a pádili směr Vysočina. Musím uznat že to zvládal v pohodě asi to měl natrénované z dostihu. Doma jsme jej vyložili a kluci se seznámili.

Zeus se hned zamiloval a všechno bylo ok. Až na to že Varén měl divný zadní nohy. Takže hned kovář ,co to má a byli to prošláplé spěnky alias medvědí postoj ( ten je z přetrénovaní) . Já vyjukaná a kovář úplně v pohodě , do dnes si vzpomínám, jak říkal že bych brala i trojnohého koně hlavně aby se měl dobře 😀 a musím uznat že má pravdu … už od začátku co jsem toho krásného hnědáka vyvedla z vozíku sem věděla že pro něj udělám vše co můžu aby měl lepší život. Tak tedy začalo moje roční bojovaní za to aby se měl dobře.  Na Jaře se kluci stěhovaly do Slavkova, kde jsme se ho za pomocí Aďi a Martinky snažily co nejvíce nakrmit a lidi, ono se to vedlo! Vypadal moc pěkně na 18 letého plňáska. Zuby se mu dělaly, kopyta se zlepšovaly i chodil líp běhal jako za mlada … Miloval ten pocit když Aďa šla do stehenního a povolila otěže (ještě teď mi naskakuje husí kůže  při vzpomínce na ně dva na poli ). Užily jsme si sním moc a moc legrace a náhle tu bylo září a mě se narodila Lily a Oni dva šly zpět na Vysočinu. A  až do chvíle než umřel. Sama ani ten pocit prázdnoty co bez něj mám nemůžu popsat pro mě zůstal na Vysočině a je tam. I rok po tom, co není, slyším jeho řehtaní a Vidim jej jak se na mě kouká těma velkýma hnědýma očima a říká mi: “ holka kdy mě zkusíš ty? “ Já totiž na něm nikdy neseděla a to je pro mě nejhorší že jsem ten pocit rychlosti nezažila, ale třeba zažiji v příštím životě. Kde spolu procváláme louky, křížem krážem.  I tak mu moc děkuji za ten rok co tu byl pro nás ……. Vždy zůstane v našich srdcích .

S Aďou 

 

4 komentáře u „25. leden“

  1. Ahoj Májo je mi to líto.Varíšek se má určitě moc dobře v nebeskych loukách =).A určitě na tebe nezapomene a ty na něho=).
    A jak říkáš: „Varen odešel na Vysočinu a je tam a užívá si to tam na krásných zelených loukách s dalšími koňmi=).
    Měj se hezky ahoj! =)

    1. i tak je to těžký a moc jsi mě potěšila že jsi si to přečetla mam z toho radost 🙂 a hned mam hezčí den

  2. Ahoj Májo mám to stejne´ě s kobylkou co jsem jezdila.Už je to půl roku co umřela ale ten pocit prázdnoty tu pořád je a nikdy nezmizí. Dožila se krásných 23 let a za ten půl rok co jsem jí znala jsem si jí zamilovala. Byla jako moje malinký mimčo 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *